Портрет на пам’ятник – варіанти виконання, особливості

Завершаючий етап роботи над пам’ятником – його художнє оформлення. Портрет на пам’ятнику можна виконувати кількома способами:

Безпосередньо на камені

Найбільш розповсюджений вид портрету. Виконуються як художником вручну, так і граверним станком. Між ними є різниця:

  • Портрет, виконаний художником більш яскравий і контрасний. Художник відповідає за кінцевий результат і з готовністю допрацює портрет, якщо це необхідно.
  • Портрет, виконаний з допомогою граверного станка, відрізніється фотографічною точністю і доступною ціною. 

Портрет на пам’ятнику відрізняється монументальною лаконічністю, стійкістю та довговічністю. Також можливе виконання портрета та інших граверних робіт безпосередньо на кладовищі.
Хоча на фотографіях портрет на камні виглядає завжди інакше, ніж вживу, ось кілька робіт:

Портрет на металокераміці та керамограніті

Фотокераміку зазвичай використовують для розміщення на хресті, підхоронень або як тимчасову табличку. Керамограніт – для пам’ятників з кольорових гранітів: покостівського, токовського, капустянського, лєзніків та інших родовищ. Строк служби таких фото на пам’ятниках – 10-50 років.

Портрет на склі

Повноколірний портрет на склі виділить пам’ятник на фоні інших. Це порівняно нова технологія, кольорове зображення наноситься світлостійкими фарбами і герметизується в склопакеті. Строк служби такого портрета від 10 років. Може виконуватись як на звичайному так і на каленому склі. Таке фото на пам’ятник кріпиться спеціальними анкерами.