Як виготовляють пам’ятники

Багато посередників закупляють готові плити на продаж і просто прикрашають їх під замовлення. Це означає програш в ціні або якості. На камнеобробних підприємствах відбувається весь цикл виготовлення пам’ятників під ключ за усіма нормами та технологіями. У цій статті коротко описано, як саме це відбувається.

Гранітний кар'єр
Гранітний кар’єр

Майстри ріжуть гранітні блоки на якісні плити для надгробків та гранітні заготовки для декоративних елементів меморіальних комплексів. Щоб виготовити пам’ятник потрібно знати, які гранітні камені краще підходять для пам’ятника на могилу, а які годяться для оформлення, так як шари, вази, плитка або частини цоколя. Поступивший в цех граніт перед обробкою під різними кутами переглядають спеціалісти з гострим зором на наявність мікротріщин. Ніяких сколів і тріщин бути не повинно. Інакше це може привести до того, що вже готовий пам’ятник на кладовищі під впливом дощу та снігу рано чи пізно зруйнується.

Розпил гранітного блоку
Розпил гранітного блоку

Після огляду заготовку під стелу передають різчику по каменю. Саме він надає форму замовлену клієнтом. Ця робота ручна і вимагає високого професіоналізму. Гранітна порода вимагає точності рухів і великого досвіду.

робота різчика по каменю
Робота різчика по каменю

На наступному етапі йде полірування випиляної стели. Механічне полірування може бути здійснено тільки на рівних поверхнях. Якщо пам’ятник фігурний, то поліровка робиться в ручну, майстром полірувальником. Вся робота перевіряється майстром, що дозволяє виключити брак у виготовленні пам’ятників.

Робота граверного станка
Робота граверного станка

Далі пам’ятник передається майстрам граверування – оператору граверного станка, словорубу та портретисту, які в свою чергу займається тільки нанесенням символів і зображень. Саме вузька спеціалізація спеціалістів говорить про якість виконаних робіт. У деяких випадках, при бажанні клієнта, зображення фарбується та наноситься водовідштовхуюче покриття.

Художні роботи на пам'ятнику
Художні роботи на пам’ятнику

При прийомі готового виробу варто звернути увагу на текстуру каменю. У натуральних гранітів обов’язково повинні бути кварцові вкраплення, так званий природний малюнок. Якщо камінь однорідного кольору, виникає питання про його походження або є підозра що використовується дешевий камінь і хімічна обробка, ефект якої зникає протягом кількох років. Обов’язково слід перевірити пам’ятник на наявність сколів і тріщин.

Також зверніть увагу на художні роботи – інколи портрет не схожий або на вашу думку варто підкреслити певні риси – не миріться з цим, а одразу скажіть про це художнику, всі недоліки художньої роботи легко виправити на місці.

По периметру країв пам’ятника робиться технологічна фаска. Це допомагає уникнути обколювання країв. За потреби фаска полірується.

При грамотному підході до роботи з виготовлення пам’ятників, ви будете задоволені результатом і що важливо пам’ять про ваших близьких буде жити довгі роки і зберігатися десятиліття для багатьох поколінь ваших нащадків.