Пам’ятники з габро: Коростишів і Буки

Екскурс в історію габро

Кілька десятиліть тому на ринку ритуальної кам’яної продукції все частіше стали помічати чорний камінь з мінімальною кількістю слюди, мінімальними вкрапленнями, а іноді і взагалі без будь-яких вкраплень. Його чорний колір привабив покупця своєю насиченістю та блиском. Все частіше цей камінь став з’являтися на виставках, його почали досліджувати і виявилося, що камінь мало радіоактивний і має дуже міцну структуру.

Камінь “габро” в наш час

Габбро – це гірська порода, яка може замінити практично будь-який будівельний матеріал. Інша справа – це ціна, не всякий українець зможе дозволити собі, наприклад, замість пластикових підвіконь – гранітні (з габбро). Тим більше, важливо знати, що ціна на габбро різна. Чому? Тому, що як і ковбаса на ринку, габро має ряд особливостей і властивостей і відповідно до них свій показник якості продукції з цього камня. Габро може бути як чисто чорним, так і з зеленими вкрапленнями, іноді – навіть віддавати плямами. Це вже залежить від родовища габро та кар’єра, де він добувается.

Різновиди “габро”, їх переваги та недоліки

Є багато різновидів габро, але найбільш популярні і поширені на ринку – це коростишівский місцевий габро та букинський габро. І зараз ви зрозумієте який камінь все-таки кращий.

Габро "Головино"
Місцеве габро “Головино”

Місцевий коростишевський габро користується попитом за рахунок того, що він має низьку собівартість і його легше обробляти. Однак даний камень має один недолік: це величезне вливання зеленого кольору в чорну структуру, плями, які називають слюдою. Звісно, це впливає на художні якості каменю.

габро кам'яний брід
Місцеве габро “Кам’яний брід”

Букинський габро унікальний чорний камінь – твердіший, мілкозернистіший, рівного насиченого кольору. Букинський габро можна сміливо назвати найякіснішим та найкрасивішим чорним гранітом в Україні.

Габро "Буки"
Габро “Буки”

Кажуть, що як в місцевому, так і в букинському габро багато заліза і можлива поява іржі на поверхні каменю. Так, такі випадки були, та за роки роботи кар’єри з високим вмістом заліза перепрофілювались на випуск колотої бруківки, бордюру та ніших елементів, де іржа не є критична. Для пам’ятників та декоративного оздобрення використовується камінь, що не окислюється.

Габро в виготовленні пам’ятників

Габбро широко використовується для виготовлення ритуальних виробів. Раніше для такого типу робіт застосовували граніт та лабрадорит. Але з часом люди оцінили декоративні властивості габро.

лабрадорит
Плита лабрадорита

Абсолютно чорного граніту в природі немає, і якщо вам потрібен пам’ятник з чорного каменю, то габро – це максимально наближений до чорного кольору матеріал без особливих сірих або білих вкраплень. У наш час, хоч і узагальнюючи пишуть, що виготовляють пам’ятники з граніту, але використовують все-таки габбро. Ні, не тому, що це дешевше (навіть навпаки), а тому що чорний камінь дуже міцний і якісний.

Капустянський граніт
Капустянський граніт

Таким чином, якщо ви почуєте розмиову про чорний камінь, мова напевне йде про габбро, тому що гранітами прийнято називати саме кольоровий камінь – сірий, червоний, зелений і їх відтінки.