Меморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в Борисполі

«Душу й тіло ми положим за нашу свободу!»… Невідомо, чи були ці слова нашого національного Гімну, автором якого є уродженець Бориспільщини Павло Чубинський, на прапорі його земляків, коли ті у травні 1920 року підняли антибільшовицьке повстання. Єдине можна впевнено сказати: у серцях повстанців вони лунали.

В 2017 році відкрито меморіал пам’яті учасникам цих подій. Усі роботи виконано з бетону, в який вмонтовано гранітні таблички з  прізвищами та професіями жертв більшовицького терору.

Процес

Вирішено робити горизонтальні таблички розміром 20х40х2 см з полірованими фасками та двома отворами зверху. На кожній з табличок розміщуємо 10 імен. Прізвища без професій – у дві колонки, тобто 20. Технічне завдання виглядає просто:

Узгодження проекту

Звісно, до нього прикріплюються готові до друку на граверному станку макети на кожну табличку з кілька разів вичитаним текстом.
Ось так виглядає одна з табличок (остання, тут всього 6 прізвищ) під час нанесення фарби:
Меморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в Борисполі

Фарба наноситься для того, щоб написи було видно в мокру погоду.

До 22 табличок з іменами додається ще одна, її невдовзі буде встановлено перед входом в меморіал:
Меморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в Борисполі

І в останній момент було вирішено робити велику таблицю з віршем Стуса. Її виготовили в стислий термін.

Результат:

Меморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в БорисполіМеморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в БорисполіМеморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в БорисполіМеморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в Борисполі Меморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в БорисполіМеморіал учасникам антибільшовицького повстання 1920 року в Борисполі

Про Бориспільське антибільшовицьке повстання 1920 року можна дізнатись більше тут: www.memorial.kiev.ua/statti/1079-boryspilske-antybilshovycke-povstannja-1920-roku.html