5 пам’ятників відомим людям

Пропонуємо поглянути на пам’ятники відомим людям з усього світу.

 

Andy Warhol
Пам’ятник Енді Ворголу

Камінь встановлено на могилі Енді Воргола – всесвітньо відомого американського митця українсько-лемківського походження, одного із засновників поп-арту та культової постаті в історії сучасного мистецтва.

Художник, ілюстратор, дизайнер, скульптор, письменник, продюсер, кінорежисер, видавець, колекціонер — він залишив по собі величезний творчий спадок і ще за життя став легендою.

Енді Воргола поховали поряд із матір’ю і батьком на греко-католицькому цвинтарі Святого Івана Хрестителя у Пітсбурзі

5 пам'ятників відомим людям
Сергій Петрович Боткін

Сергій Петрович Боткінлікар-терапевт, засновник наукової медицини в Російській імперії, громадський діяч. Боткін підкреслював, що при лікуванні треба впливати не тільки на хворобу, а й на організм хворого в цілому. Він зробив дуже багато для поліпшення санітарних умов і зменшення смертності, організував перші в країні клінічну й експериментальну лабораторії.

Велику роль в поширенні ідей Боткіна в Україні відіграв його учень В. Т. Покровський, що працював у Києві, та видатні українські терапевти В. П. Образцов, М. Д. Стражеско, Т. Г. Яновський, їхні численні учні.

Помер 24 грудня 1889 року в Ментоні. Був похований на Новодівичому кладовищі. Надгробок створено скульптором І. Я. Гінцбургом в 1896 році, відновлено в 1973 році.

5 пам'ятників відомим людям
Френк Сінатра

Френсіс Альберт Сінатра — американський актор і співак.

Похорон Сінатри відбувся у римо-католицькій церкві у Беверлі-Гіллз, Каліфорнія, 20 травня 1998 року з 400 присутніми та тисячами фанів зовні. Сінатру поховали з поминаннями від членів родини поряд із його батьками. На його надгробку написано «The Best Is Yet to Come» (Найкраще попереду) та «Beloved Husband & Father» (Коханий чоловік та батько).

Пам'ятник на могилі Брюс Лі
Пам’ятник на могилі Брюс Лі

Брюс Лі похований поруч зі своїм сином Брендоном на кладовищі Лейкв`ю в Сіетлі, штат Вашингтон. Подвійний меморіал складається з двох надгробків, лави і безлічі дрібниць, залишених шанувальниками. На могилі постійно доводиться сіяти траву, тому що відвідувачі дуже швидко її витоптують.

Могила Мерилін Монро
Могила Мерилін Монро

Мерилін Монро похована поруч з іншими знаменитостями в Меморіальному парку Голлівуду Вествуд Віладж. Мерилін – одна з найпопулярніших персон на кладовищі, тому вона і диктує ціни. Крипту біля неї продали за 4,6 мільйона доларів.