Підготовка пам’ятника до зими

 

Прості поради, щоб вічне залишалось вічним.Ворона на кладовищі

На клумбі приберіть пожухлу траву та листя, розрівняйте грунт. Особливу увагу приділіть надгробному горбку – подивіться, щоб в землі не залишилося великих тріщин, нірок гризунів і комах: з настанням відлиги весняні води підмиють грунт, і це може пошкодити положенню надгробка. Ретельно утрамбуйте землю. Доцільно посіяти траву ранньої схожості, яка навесні випередить зростання бур’янів і додасть похованню акуратний вигляд.

Пам’ятники з граніту не вимагають якогось спеціального догляду, але все ж дещо потрібно пам’ятати. Граніт не виносить надлишку води, жир і різні масла. Отже:

  1. Очистіть пам’ятник простою водою і м’якою ганчіркою або ж застосуйте для очищення спеціальний розчин (ні в якому разі не користуйтеся побутовою хімією). Хороший варіант – тепла вода з милом.
  2. Після того, як ви почистили пам’ятник, протріть його сухими ганчірками, щоб уникнути плям на поверхні.
  3. Вазу на зиму обов’язково необхідно висушити. Якщо в вазі є отвір для відводу води – достатньо перевірити, чи він не забитий.  Якщо такого отвору немає – вазу необхідно накрити плівкою, щоб завадити потраплянню вологи всередину.

Якщо ви побачили, що на пам’ятнику з’явилися тріщини, в яких може зібратися волога і бруд, або напис чи портрет потребують відновлення – зверніться до спеціаліста.
Щоб видалити фарбу, скористайтесь лезом – як правило, її можна зрізати з полірованої поверхні каменю.

Мармурові елементи покривають спецзасобами або закривають на зиму плівкою щоб уберегти їх від потрапляння вологи і подальшого руйнування.

Дерев’яний хрест покривається оліфою ще до початку сезону дощів. Накривати плівкою дерево не варто – його може знищити конденсат.

Зазвичай осіннє генеральне прибирання на кладовищі проводять в листопаді, але це залежить від погоди. У будь-якому випадку, робити це потрібно до настання морозів, тоді могила навіть взимку буде виглядати доглянутою.