Як вибрати і встановити пам’ятник?

Три одинарних пам'ятника на зеленому фоні

З вибором пам’ятника люди часто стикаються вперше і тому не завжди знають, з чого почати і на шо слід звернути увагу. Ця стаття покликана допомогти Вам у цьому.

Розміри та фото ділянки

Спершу варто дізнатись розміри ділянки і сфотографувати її на телефон, щоб спеціаліст одразу міг скласти кошторис. Це зекономить Ваш час.

Як правило, на міських кладовищах габарити меморіального комплексу обмежується розмірами 220х150 см. для одинарних і 220х220 для подвійних поховань. На сільських, як правило, немає чітких обмежень.

Іноді на ділянці вже стоять кілька пам’ятників, і потрібно встановити ще один, в таких випадках поміряти розміри слід обов’язково.

Місце між двома пам'ятниками

Зрозуміти, який саме пам’ятник Ви б хотіли замовити

Наступний крок – прогулятись кладовищем і роздивитись, що подобається а що ні (зверніть увагу на стели, цоколі, огорожі, квітники, вази, тощо), і на основі побаченого скласти уявлення, який пам’ятник Ви б хотіли замовити. Те, що сподобалось, фотографуйте на телефон.

Як вибрати і встановити пам'ятник?

Також ідеї можна почерпнути у нас на сайті в розділі з фотографіями пам’ятників та безпосередньо в гранітній майстерні серед готових робіт та виставкових зразків.

Отже, при найближчому візиті на кладовище:

  • виміряйте розміри ділянки
  • визначіться з зовнішнім виглядом меморіала

Часто в конторах по виготовленню пам’ятників при кладовищах та поблизу них ціна завищена на 10-50%

Кошторис та оформлення замовлення

Для оформлення замовлення приїжджайте в гранітну майстерню, попередньо передзвонивши щоб спеціаліст був на місці і Вам не довелося чекати. В майстерні показуєте фото ділянки, форми пам’ятника що сподобалась, узгоджуєте кошторис, оформляєте замовлення.

Також попередній кошторис можна отримати, написавши нам на пошту або один з месенджерів.

Перед оформленням замовлення рекомендується:

  • згадати дати народження та смерті
  • обрати епітафію та художнє оформлення
  • знайти якісне фото для портрета
  • узгодити проект та кошторис з членами родини, за потреби заручитись їх фінансовою підтримкою

Робота над пам’ятником триває від 2 тижнів до 3 місяців. Якщо є чіткий строк, в який потрібо вкластись, обо’язково повідомте про це спеціаліста.

В процесі роботи над замовленням бажаною буде Ваша участь в таких моментах:

  • оглянути гранітні деталі
  • оглянути та затвердити художню роботу (портрет, текст, декоративні елементи)

Якщо портрет на камні не схожий на те, як виглядала людина при житті, обов’язково скажіть про це художнику. В такому випадку портрет допрацьовується.

Монтаж пам’ятника

Щоб встановити пам’ятник, Вам необхіно зібрати пакет документів (перелік тут), написати заяву в конторі кладовища і отримати дозвіл. Дозвіл передати монтажникам на кладовищі або привезти в майстерню.

На сільському кладовищі часто достатньо лише показати місце захоронення.

Два фото, на першому фундамент для пам'ятника, на другому - встановлений пам'ятник на цьому фундаменті
Вигляд на етапі заливки фундамента та майже готового до здачі монументу

Після виконання усіх робіт огляньте готовий момумент. Якщо все гаразд, оплатіть суму що залишилась. Накладну збережіть, на пам’ятники діє гарантія.

Також встановити пам’ятник можна самостійно, або силами сторонньої бригади. У нас вартість гранітних елементів від цього не змінюється і жодних інших доплат не передбачено.