Позолота

Позолота або золочення – це нанесення тонкого шару золота на поверхню. Виконується в декоративних і захисних цілях. Золочення широко застосовується з давніх часів.

Золото було і залишається дуже дорогим металом з високою антикорозійною стійкістю. Його здавна вважали металом царів. Всі народи світу з давніх часів цінували золото. Тому прикраси з золота і золочення поверхонь пам’ятників і будівель мають величний, царствений вигляд.

Золочення релігійних споруд поширене в християнстві та ісламі. Позолота куполів церков веде свою історію з IX століття. Спочатку було поширено ртутне, “вогняне” золочення – прокалювання розчиненого у ртуті високопробного золота (амальгами) до повного випаровування ртуті. Цей спосіб був дуже небезпечним для здоров’я і часто приводив до отруєння майстрів.

Трохи пізніше було винайдено золочення сухозлітним (сусальним) золотом. Нанесенням найтонших пластин золота. Дивовижна гнучкість золота дозволяє створювати найтонші листи. Використання сусального золота єдиний практичний метод позолоти різноманітних предметів, особливо масштабних об’єктів, таких як куполи або статуї.

Останнім часом також поширена імітація позолоти за допомогою нітриду титану.

хрест козацький покостовкаовальний пам'ятник з червоного граніту

Ви можете замовити позолоту для написів на пам’ятниках. А також для оформлення декоративних елементів надгробка.