Підбірка незвичайних епітафій

Короткий текст, який гравірується на пам’ятнику або надгробку в пам’ять про померлого називається епітафією. Важко уявити, що щось настільки похмуре може бути забавним за формою або змістом, але є люди, почуття гумору яких не вмирає разом з ними. Більшість епітафій присвячуються сім’ї загиблого, його професійним або іншим важливим досягненням в житті, часто з виразом любові і поваги, але бувають надгробні написи більш незвичні, водночас цікаві та креативні.

«От і все, шановні!»

Епітафія Мела Бланка
Мел Банк не розлучився з образами з мультфільмів навіть після смерті

Американський актор озвучення Мел Бланк, який працював в студії Warner Bros. і подарував голосу Багз Банні, Даффі Даку, Поросяті Поркі, Фогхорн Легхорну, Спіді Гонсалесу і багатьом іншим персонажам мультфільмів, вибрав в якості епітафії знамениту фразу «That’s all folks» («Ось і все, шановні!»), що звучала в кінці кожної серії мультсеріалу.

Ну я ж вам казав!

Могильна плита Вільяма Хани
Похмурий жарт Вільяма Хани

«Я ж казав, що хворий» – епітафія Вільяма Хана, похованого на Прінстонському кладовищі в штаті Нью-Джерсі. Хан замовив цей напис за тиждень до смерті.

У кожного свої недоліки

Могила Біллі Уайлдерса
На могильній плиті режисера фільму «В джазі тільки дівчата» обігрується знаменита репліка з цієї картини

Біллі Уайлдер, американський кінорежисер, сценарист, продюсер, художник і журналіст родом з Австрії, поклав в основу своєї епітафії смішний діалог з легендарного фільму “В джазі тільки дівчата” 1959 року: «Я письменник, але у кожного свої недоліки».

Смерть від поцілунків

Могила Джорджа Спенсера Міллєт

Джордж загинув в той день, коли йому виповнилося п’ятнадцять

Епітафія Джорджа Спенсера Міллєт на кладовищі Вудлон в Нью-Йорку в дивацтві не поступається обставинам смерті нещасного підлітка. «Загинув, впавши і наштовхнувшись на скребок для чорнила, коли тікав від шести дівчат, які намагалися поцілувати його в честь дня народження в офісі MetLife Building».

Останній жарт

Могила Леслі Нільсена
Навіть при виборі епітафії зірка «Голого пістолета» не зміг втриматися від жарту в своєму стилі

Епітафія Леслі Нільсена, популярного канадського і американського комедійного актора, що з’явився більш ніж в 100 фільмах і 150 телепередачах. Його останній жарт: «Не тримай в собі» (гра слів).

На сторожі очевидності

Могила доктора Джона Пола Картера
Схоже, Доктор Картер, як і належить справжньому вченому, володів залізною логікою

Цікава епітафія «Поки він жив, він був живим» на кладовищі Південного університету в місті Севані, штат Тенессі.

Непереможний оптимізм

Могила Мерфі Дреєра
Мерфі Дреєр стверджує, що в загробному житті є свої плюси

Деякі люди залишаються оптимістами навіть після смерті. Як, наприклад, Мерфі Дреер-молодший. Напис на його надгробку: «Це не так уже й погано, коли звикнеш».

Не їжте клейстер

могила невідомого
Могила людини, яка не знала про токсичність клейстеру

«Невідомий, помер від поїдання клейстеру». Цю дивну епітафію можна побачити на кладовищі міста Голдфілд в штаті Невада. Вживання клейстеру в великих кількостях дійсно може привести до смерті, оскільки він містить отруйні алюмінієві галуни.

Прощальна записка

Могила Мерва Гріффіна
Мерв Гріффін був автором шоу «Jeopardy!» і «Колесо Фортуни» (аналог «Поля Чудес»)

Американський телеведучий, музикант, співак, актор і медіа-магнат Мерв Гріффін, похований в Лос-Анжделесе, вибрав в якості епітафії фразу «Я не повернуся після цього повідомлення».

Кулінарна епітафія

епітафія Кей
Епітафія Кей доповнена рецептом, по всій видимості, однієї з її улюблених страв – Фаджа (молочного ірису)

Фотографію цієї незвичайної гранітної плити надіслав до журналу Family Tree Ден Конверт з міста Модесто в Каліфорнії, і вона була опублікована в червневому випуску 2006 року.

«Рецепт Фаджа від Кей»

2 дольки шоколаду і 2 столові ложки вершкового масла розтопити на повільному вогні. Додати, помішуючи, 1 чашку молока. Довести до кипіння. Додати 3 чашки цукру, 1 столову ложку ваніліну і дрібку солі. Варити до стану м’якої кульки (консистенція, при якій крапля суміші перетворюється в м’яку кульку в холодній воді – прим. перекладача). Викласти на мармурову дошку. Остудити, відбити і їсти».

Нижче: «Куди б вона не пішла, вона приносить із собою веселощі».

Вірність переконанням

Могила Білла Кагла
Мабуть, Білл Кагл був зразковим демократом

Деякі люди не можуть втриматися від політичних висловлювань навіть після смерті. «Він ніколи не голосував за республіканців і не мав до них жодного відношення».

Містер і місіс Мрець

Могила Генрі Дедман і його дружини
Дивно, що дружина не стала міняти прізвище, залишившись Сарою Дейвіс

Деякі прізвища просто створені для епітафій, наприклад, Deadman («Мрець»).

Продовження тут