Правила і порядок установки пам’ятника на кладовищі

Перепуска на в'їзд та монтаж пам'ятника

З раціональних міркувань, надгробний пам’ятник встановлюється приблизно через 1 рік після похорону, коли ґрунт повністю дасть усадку. До цього моменту могила ідентифікується за допомогою тимчасового знака. Найчастіше мова йде про хрест з табличкою, де міститься прізвище, ім’я, по батькові, роки життя.

Процедура установки постійного пам’ятника має свої особливості, тому фахівці гранітної майстерні «Каменяр» рекомендують родичам покійного завчасно дізнатися необхідні деталі, підготувати документацію.

Порядок отримання дозволу на монтаж пам’ятника

Дії по заміні надгробка може здійснювати виключно особа, яка призначається відповідальним за процес поховання. Найчастіше це хтось із найближчих родичів покійного. Зміна відповідальної особи відбувається лише за рішенням суду.

Необхідний крок у процесі монтажу гранітного пам’ятника в Києві – це отримання дозволу від адміністрації цвинтаря. Отже, які документи потрібні для установки пам’ятника:

  • Свідоцтво про смерть
  • Свідоцтво про поховання
  • Паспорт родича, який призначений відповідальним за процес поховання (на кого видане свідоцтво про поховання)
  • Документ, в якому підтверджується придбання надгробного пам’ятника (накладна)
  • Реквізити виробника надгробного пам’ятника (витяг з держреєстру)

Два останні документи ми Вам надамо при оформленні замовлення.

Якщо у Вас не збереглось свідоцтво про смерть, Ви маєте право звернутись до органів реєстрації цивільного стану для отримання дубліката.

У разі відсутності свідоцтва про поховання рекомендуємо звернутись з письмовою заявою в ритуальну службу.

Варто заздалегідь зробити копії перелічених документів. Згідно норм законодавства, адміністрація кожного цвинтаря веде реєстраційні журнали, куди заноситься прізвище, ініціали покійного, дані про місцезнаходження могили, її номер, габарити та матеріал пам’ятника, інформація про відповідальну за місце поховання особу.

Додаткові деталі

Для кожного кладовища діють свої правила щодо надгробків. Зокрема, можуть бути встановлені обмеження щодо розміру та висоти пам’ятника або огорожі навколо місця поховання. Ще до замовлення пам’ятника варто дізнатися про подібні нюанси.