Що робити з хрестом після установки пам’ятника?

Дерев'яний хрест з різьбою

Приблизно через рік після похорону земля осяде, і можна буде встановлювати пам’ятник. Виникає питання: що робити з хрестом, що встановили в день похорону? Тут можливі кілька рішень і дещо залежить від матеріалу, з якого виготовлений хрест.

Як поступити з дерев’яним хрестом

Дерев’яний хрест через рік зазвичай ще у доброму стані. Тому на могилі можуть одночасно стояти і пам’ятник і хрест. Пам’ятник – це пам’ять про покійного, а хрест – це символ віри.

Звичайно, прийде час, і дерев’яний хрест прийде в непридатність. В цьому випадку іноді рекомендують спалити хрест. Ми ж  рекомендуємо поставити хреста біля огорожі – працівники кладовища самі подбають про нього.

Є способи просочити дерев’яний хрест спеціальними речовинами, тоді він протримається в задовільному стані досить довго. Їх вартість невисока, наносити їх нескладно – можна зробити це навіть за допомогою найпростішого розпилювача для обприскування квітів. Пропитки для дерева запитуйте в будівельних магазинах.

Іноді хрест прикопують в могилі – якщо потрібно прикопати, скажіть про це праціникам, які заливатимуть фундамент для пам’ятника.

Що робити з металевим хрестом

Металеві хрести зварюють з куточків або катаних профілів. Вони можуть служити десятиліттями. Після установки пам’ятника такий хрест часто залишають на місці. Його доведеться періодично підфарбовувати, і тут використовують атмосферостійкі фарби. Металевий хрест прийнято фарбувати в чорний колір.

Що робити з хрестом після установки пам'ятника?

Ще металеві розп’яття покривають «сєрєбрянкою» – розчин алюмінієвої пудри в атмосферостійкому лаці. Подібне покриття приховує можливі недоліки виготовлення, а також надає хреста досить помітний вид. При яскравому сонячному освітленні він відсвічує

Що робити, якщо стальний хрест став непридатним?

Знову ж таки прикопати, або повідомити працівників кладовища, вони самостійно зріжуть та утилізують хрест. Замінити металевий хрест можна пам’ятником з граніту у вигляді хреста  або нанести гравіювання хреста на будь-яку надмогильну споруду.