Граніт і габро

Граніт і габро з давніх часів славили Україну своїми родовищами. Лідером в обробці каменю займає Житомирська область, на території якої велика кількість кар’єрів займаються видобутком камня. Основна маса кар’єрів цього регіону зосереджена в Коростишівському районі. Більшість каменеобробних фірм цього краю використовують не тільки місцевий камінь, а й сировину інших родовищ Житомирської області і тому їх продукція повсюдно користується попитом.

блок габро

Найпопулярнішим каменем вважається габро, оскільки пам’ятники, виготовлені з нього, мають бездоганний вигляд, дуже високу якість, відмінні властивості і, при цьому, мають низьку вартість, а ціна на них найдоступніша в даному сегменті.

сходи з граніта

Виробництво ритуальної і будівельно-оздоблювальної продукції тісно пов’язане з видобутком і обробкою цієї магматичної породи чорного кольору, яка має високу міцність і довговічність. З неї виготовляють: ритуальні комплекси, надгробні плити, обеліски, арки і хрести, столи і вази, підставки, квітники і лавки, балясини і багато інших виробів. Також цю сировину застосовують для будівельної обробки: плитка, бруківка, сходи, бордюри.

стыльниця з граніта

Габро зустрічається плямистого, чорного і, часом, темно-зеленого кольору. Завдяки своїм властивостям вироби з цієї сировини повсюдно застосовуються в будівельних і облицювальних роботах, а також добре вписуються в сучасний дизайн будь-якого інтер’єру:

1. Вони досить довговічні і проявляють перші ознаки руйнування лише через 500 років. «Вічний» камінь – так нерідко називають граніт.

2. Продукція має досить низьку вартість і славиться високою стійкістю до стиснення, стирання та тертя, бо натуральний камінь дуже міцний матеріал. Вміст кварцу в ньому перевищує 70%.

3. Камінь – ідеальний матеріал для зовнішньої обробки будівель і дозволяє витримати більше 300 циклів замерзання і розмерзання, а це століттями перевірена стійкість до впливу атмосферних явищ.

4. Маючи високу морозостійкість, ця сировина практично не вбирає вологу, саме тому часто використовується для обробки стін (також і у вологих приміщеннях) і при виробництві пам’ятників. З нього роблять сходи і підвіконня, стільниці та стійки для бару, фонтани і обеліски, колони і використовують для облицювання різних споруд, завдяки твердій внутрішній структурі. У Києві його повсюдно застосовують для створення елементів ексклюзивних інтер’єрів, а також використовували для оформлення найзнаменитіших монументальних споруд колишнього СРСР.

5. Габро відмінно поєднується з іншими будматеріалами. Його суміщають з деревом, цеглою, металами, керамікою, бетоном і іншими видами матеріалів, що використовуються в будівництві.

6. Габро – дуже твердий камінь і тому його часто використовують при покритті залізничних і автомобільних доріг. З нього виготовляють бруківку, а також плити для мощення.

бруківка з габро

За даними міжнародних досліджень, завдяки відмінним властивостям, з граніту чи лабрадориту зараз виробляють близько 85% всіх меморіальних комплексів і пам’ятників в Україні та Росії.

меморіальний комплекс з габро