Гранітний цоколь

Цоколь – це одна з основ в оформленні місця поховання. При проектуванні пам’ятника варто передбачити цоколь, навіть у тому випадку, якщо поки не збираєтеся його встановлювати.

Іноді вирішують обійтися без цоколя, встановлюючи пам’ятник із квітником. Однак цоколь має незаперечні практичні переваги – мінімізує кількість бруду на могилі, перешкоджає розмиттю грунтів, робить всю споруду більш стійкішою та візуально ефектнішою.

Цоколь на могилу може бути:

Бетонний – це конструкція з розчину цементу, піску, щебеню, води всередині з металевим каркасом, яка підноситься над рівнем землі на 10-30 см, шириною 10-28 см. Обов’язково ця конструкція повинна бути армованою: всередині бетону розміщується пов’язаний каркас з швелера або арматури.

бетонний цоколь
Бетонні цоколі обкладаються гранітною або керамогранитною плиткою. Гранітна плитка може бути застосована у вигляді довгомірів, або стандартних розмірів 60х20, 60х30, 60х40… товщиною 2 або 3 см, полірована, термічнооброблена, шліфована. Керамогранітна плитка – це штучний матеріал, виготовляється різноманітних колорів, фактур, розмірів 30х30х0,5 см, 40х40х0,5 см, 30х60х0,5 см.
Використання керамогранітної плитки для облицювання бетонного цоколя менш надійно, у порівнянні з гранітною. З часом керамогранітна плитка тріскається і відколюється.

цоколь залицьований плиткою

Гранітна плитка при вірному монтажі “в замок” і “з нависанням” простоїть десятиліття.
Досить часто в бетонному цоколі облицьованому гранітною плиткою спостерігаються патьоки клею, так звані “висоли”. Видаляються вони миттям металевої губкою для посуду. Якщо бажаєте уникнути такого ефекту в конструкції торцевої плитки слід застосувати спосіб кріплення на спеціальний металевий профіль. Такий метод кріплення більш дорогий, вимагає ідеально відкаліброваної гранітної плитки, проріз паза по всій довжині плитки, кріплення профілю на торцях бетонного цоколя і не вимагає затирання швів.

 

Гранітний – це конструкція з елементів з натурального каменю (граніту, габро, мармуру, лабрадориту) змонтована на міцному бетонному армованому фундаменті.

гранітний цоколь з ковкою

Конфігурацій і варіацій виконання гранітних цоколів маса:

– Цілісний довгий брус зі стовпчиками, кулями, або без них,

– Кутові гранітні елементи,

– В комбінації з ковкою,

– Обробка граней: фігурною або простою фаскою,

– Форм: фігурні, прямі,

– Способи обробки: колоті, поліровані, бучардировані, їх комбінації…

фігурний гранітний цоколь

Гранітний цоколь можна встановлювати на облицьований фундамент або облицьований бетонний цоколь, тоді вся конструкція буде на підвищенні.

цоколь з червоного граніту